FAQ

Čo je NEUROASPIS® plp10?

NEUROASPIS® plp10 je nutraceutikum, prípravok vyvinutý na báze originálnej a inovatívnej terapeutickej filozofie liečebného prístupu k roztrúsenej skleróze (multifaktoriálna choroba) a iným nevyliečiteľným multifaktoriálnym ochoreniam. Ide o holistický prístup k liečbe ochorenia prostredníctvom systémovej medicíny bez vedľajších účinkov na rozdiel od iných schválených liekov na trhu, ktoré sú často spojené s vážnymi vedľajšími účinkami.
Pojem nutraceutikum vznikol spojením výživy a jej liečivých účinkov. Z anglického slova nutrition-výživa vznikla časť pojmu nutra-, druhá časť -ceutiká vychádza z pojmu farmaceutiká – látky s liečivými účinkami. Spojením vznikli nutraceutiká, prirodzené látky s funkciou výživy a zároveň schopnosťou ovplyvnenia zdravotného stavu, vedecky preukázateľnými farmakologickými účinkami.

Ktoré sú aktívne zložky u NEUROASPIS® plp10?

20 ml prípravku NEUROASPIS® plp10 obsahuje OMEGA-3 kyselinu (EPA:DHA) (9.000 mg); OMEGA-6 kyselinu (GLA:LA) (9.000 mg); γ-tokoferol (vitamín E) (22mg (33 IU)); β-karotén (vitamín A) (0.6 mg (1000 IU)) najvyššej kvality.

Obsahuje NEUROASPIS® plp10 chemické prísady?

NEUROASPIS® plp10 neobsahuje žiadny druh chemickej prísady. Časť účinných zložiek pochádza z olejov rastlín a semien, ktoré sú pestované v prirodzenom prostredí a zbierané v optimálnom období ich rastu. Časť účinných zložiek pochádza z rybieho tuku a mastných rýb, ktoré sú vhodným diétnym zdrojom (nie sú použité žiadne geneticky modifikované rastliny ani ryby). Naviac, prípravok neobsahuje ťažké kovy.

Aké je dávkovanie a spôsob podávania prípravku NEUROASPIS® plp10? Ako dlho možno prípravok NEUROASPIS® plp10 užívať?

Denná dávka prípravku NEUROASPIS® plp10 je 20ml podávaná jedenkrát denne, pol hodinu pred večerou alebo podľa doporučenia lekára. Je to doplnok stravy, ktorý sa môže užívať nepretržite bez obmedzenia a potrebuje aspoň 6 mesiacov pre zmenu fungovania buniek. Pri veku do 18 rokov je potrebná konzultácia s lekárom.

Je NEUROASPIS® plp10 dostatočne účinný?

NEUROASPIS® plp10 obsahuje dobre známe a definované prírodné (nefarmaceutické) zložky, ktoré sa už roky používajú a odporúčajú ako potravinové doplnky pre zdravie tela a mysle. Viaceré vedecké publikácie a klinické štúdie rôznych autorov podporujú užívanie prípravku NEUROASPIS® plp10 ako prirodzenej nefarmaceutickej alternatívy poskytujúcej neuroprotektívnu a kardioprotektívnu podporu.

Existuje nejaká kontraindikácia? Aké sú u prípravku NEUROASPIS® plp10 vedľajšie účinky?

Za predpokladu, že je dodržiavaný spôsob užívania a dávkovania, je prípravok NEUROASPIS® plp10 bezpečný a nie sú známe žiadne problémy ani vedľajšie účinky.

Môžem dostať nejakú alergickú reakciu pri užití prípravku NEUROASPIS® plp10?

NEUROASPIS® plp10 neobsahuje žiadne známe alergény. Nie je však možné predvídať, či je alebo nie je niekto alergický na niektorú z jeho zložiek.

Je potrebná konzultácia s mojím obvodným lekárom predtým, ako sa rozhodnem užívať prípravok NEUROASPIS® plp10?

Konzultácia s lekárom je doporučená, je to však OTC (voľnopredajný) prípravok zaregistrovaný v EÚ, takže žiadny lekársky predpis nepotrebuje.

Môže užívanie prípravku NEUROASPIS® plp10 zasahovať do pôsobenia iných medikamentov?

Nemáme žiadnu vedomosť o takomto vplyve. V prípade, ak máte v súčasnosti predpísané nejaké lieky na užívanie, pred začatím užívania prípravku NEUROASPIS® plp10 doporučujeme poradiť sa so svojím špecialistom.

Ako budem vedieť, že NEUROASPIS® plp10 pôsobí?

Prípravok znižuje frekvenciu recidív ochorenia, ale hlavne progresiu postihnutia pacientov. Môže sa spájať so zlepšením sluchu, videnia, pohybu a svalovej stuhlosti.

Ako dlho pôsobí?

Zvyčajne trvá 6 alebo viac mesiacov kým sa objavia prvé účinky. Pacienti s SM zvyčajne pociťujú určité zlepšenie už počas prvých niekoľkých týždňov. Iní pacienti vykazujú zlepšenie v priebehu niekoľkých mesiacov. Pamätajte, že u každého pacienta sa prejavuje choroba rozdielnym spôsobom.

Prejavia sa u mňa nové príznaky?

Áno, kým sa organizmus úplne znormalizuje.

Čo ak sa predávkujem?

Neexistuje taká možnosť, pretože všetky zložky prípravku sú štrukturálne molekuly využívané na normalizáciu potrieb tkaniva a prijaté vitamíny, ak sú v prebytku, sa vylúčia v priebehu 18 až 20 hodín.

Môže ma tento prípravok úplne vyliečiť?

V tomto momente môžeme povedať, že je schopný významným spôsobom spomaliť ochorenie formou prídavku k existujúcim liekom do doby, kým budeme mať výsledky štúdie Phase III.

Môžem užívať NEUROASPIS® plp10 ako prevenciu?

Do určitej miery áno, ako neuroprotektívna a kardioprotektívna prevencia, normalizácia krvného tlaku, normalizácia cholesterolu a triglyceridov v krvi.

Môžem užívať NEUROASPIS® plp10 aj na iné ochorenie?

Ako sme už vysvetlili, prípravok sa môže užívať pri akomkoľvek ochorení alebo syndróme súvisiacom s centrálnym nervovým systémom, ochorením srdca a má i protizápalové účinky.

Kde sa NEUROASPIS® plp10 vyrába? Má garantovanú kvalitu?

NEUROASPIS® plp10 sa vyrába v Grécku pod prísnou kontrolou kvality a v súlade s predpísanými výrobnými postupmi.

Kde môžem prípravok dostať?

Prostredníctvom e-shopu na našej internetovej stránke
V lekárni Trnavské mýto, Trnavská 1, Bratislava, tel. 02/55573641, e-mail: prochazkova@mail.t-com.sk
V lekárni Sofia, Švabinského 17, Bratislava, tel. 02/63811362, e-mail: lekarensofia@mail.t-com.sk
Môžete nás tiež kontaktovať na tel. čísle: 0918 584 135 alebo na e-mailovej adrese neuroaspis.sk@gmail.com
error

Zdielajte to s nami